was successfully added to your cart.

Placówka inspiracji

Dokładnie tyle ile trzeba – zapal świeczki na tarasie dzisiaj.

By 24 czerwca 2017 No Comments

Dokładnie tyle ile trzeba – zapal świeczki na tarasie dzisiaj.

Kraje skandynawskie znane są z prostoty i umiaru. W Szwecji można usłyszeć słowo lagom, co najlepiej przetłumaczyć jako „dokładnie tyle, ile trzeba”. Szwedzka zasada umiaru odnosi się do wielu sytuacji od picia kawy po aktywność fizyczną, a na idei zdrowego życia kończąc.

 

Książka pt. „Skandynawski sekret” – dr Bertil Marklund , nie jest kolejnym poradnikiem zbudowanym na podstawie subiektywnych przypuszczeń. Zostałem pozytywnie zaskoczony skompensowaną wiedzą przekazaną za pomocą „lekkiej książki”. Wiedzy opartej na podstawie doświadczeń lekarza i naukowca zajmującego się medycyną ogólną oraz wnikliwej analizie wyników badań i ekspertów z dziedziny zdrowia. Autor ponadto podaje źródła z których skorzystał.

Bardzo dobra informacja na początek, autorowi udało się znaleźć odpowiedź na pytanie: jak zachować zdrowie i żyć długo, na tym jednak nie koniec naukowcy udowodnili, że jeśli chodzi o długość ludzkiego życia, udział genetyki wynosi tylko 25 procent, pozostałe 75 % to efekt dokonywanych przez nas wyborów. Liczby mogą się nieznacznie różnić, jednak pozostaje wniosek: decydują nasze nawyki.

Informacje o zapaleniach, zawarte w książce pokazują jak duże zagrożenia stwarzają. Wątkiem przewodnim jest chęć pokazania w jaki sposób możemy wzmocnić organizm, aby nie poddać się niepożądanym procesom. Jakość tego w jaki sposób egzystujemy wpływa bowiem na to jak długo będziemy się mogli cieszyć zdrowiem. Niezdrowy styl życia prowadzi do powstawań zapaleń, które są czynnikami wzrostu ryzyka wielu chorób. Teza nie jest niczym nowym dla wielu z nas, jednak informację o pozytywnym wpływie spożywania kawy, czekolady zawierającej duże ilości kakao czy też bycie optymistą oraz budowanie dobrych relacji.

Spędzanie dobrych, jasnych chwil przy świecach znajduję kolejne potwierdzenie korzystnego wpływu na nasze zdrowie. Chwile, w towarzystwie świec  pomagają nam zbudować  klimat w blasku. Dobre stosunki z innymi pozwala na wzrost poziomu endorfin, czyli hormonów dobrego samopoczucia, skutecznie obniżając poziom hormonów stresu tym samym obniżając liczbę zapaleń. Łańcuszek przyczynowo skutkowy na tym się nie kończy. Wzmacniamy układ odpornościowy, a my możemy żyć dłużej i być szczęśliwi.

Już dziś wybierz dobrą, jasną chwilę. Lektura skandynawskiego sekretu w towarzystwie lampionu na tarasie, który jest dostępny w naszym sklepie internetowym https://olynk.pl/kategoria-produktu/lampiony/ . Mam nadzieję stanie się dobrym początkiem najważniejszej dla nas zmiany – dotyczącej naszego zdrowia. Zapal świeczki na tarasie jeszcze dziś.

Z życzeniami dobrego, jasnego weekendu.

Damian Olejnik